Május 13-án a Magyarországra, főpásztori látogatásra érkező Márk korszuni és nyugat-európai metropolita, Nyugat-Európa pátriárkai exarchája, a Budapesti-Magyar Egyházmegye kormányzója az Egyházmegyei Hivatalban fogadta Nyikolaj Kim protoierejt, a hévízi és paksi egyházközségek parókusát.
A lelkész válaszolt a kormányzó főpap kérdéseire a hévízi és paksi egyházközségi és liturgikus élet helyzetéről, valamint arról, hogy mit szükséges még megtenni a hévízi templom építésének befejezéséhez.
Ugyanezen a napon Őeminenciája Márk metropolita megbeszélést folytatott a hévízi templom építésének generálkivitelezőjével, Valentin Szirbu-val, az „Odessza-Konstruct generál kivitelező cég ügyvezető igazgatójával, és áldását adta a Hévízen épülő, az Istenszülő „Életadó Forrás” ikonja tiszteletére szentelt templom további munkálataira.
Ezt követően kormányzó főpapunk Szűcs Péter vállalkozóval találkozott, akit a hévízi templom ikonosztáz-vázának elkészítésével, valamint annak az ikonokkal együtt történő beépítésével bíztak meg.
